Львівські добровольці готуються знищувати ворога

На Львівщині добровольці місцевого добровольчого формування територіальної громади “ЛЕВ” готуються захищати Україну. Вони займаються тактичною підготовкою, вчаться стріляти з різного озброєння, а дехто вирішив стати снайпером

Як львівські добровольці готуються знищувати ворога розповідає “Еспресо.Захід”.

Поки Збройні Сили України стримують російську навалу на Сході та Півдні України, в тилу активно продовжують тренуватися резервісти. У віддаленому місці посеред Карпат готуються знищувати ворога добровольці місцевого добровольчого формування територіальної громади “Лев”. Чоловіки та жінки відпрацьовують тактичні навики, тренуються снайпери та аеророзвідка. 

“Люди, які приходять сюди не знають чого хочуть навчатися, а хочуть захищати Батьківщину, – каже інструктор, розвідник 125 окремої бригади Сил ТрО ЗСУ Юрій з позивним Юмі. – Вони прекрасно розуміють, що в країні триває війна і Батьківщину треба захищати. Ті люди, котрі прийшли, в основному не були військовослужбовцями. Це вже наше завдання розказати і навчити тому, що врятує їм життя”. 

 

Добровольці вдосконалюють свої тактичні навички. За легендою загін має перейти з однієї позиції на іншу, але потрапляє в засідку. Добровольці відпрацьовують бій в оточенні та евакуацію пораненого з поля бою. 

“Треба бути готовим, тому що ті хлопці, які на передку, нам дали час, – каже інструктор з бойової підготовки ДФТГ “Лев” Віктор з позивним Мак. – Щоб ми прийшли вже не зелені, а хоча б щось трошки вміли. Звичайно, наші тренування порівняно з тим, що робиться на нулі, не передадуть тієї атмосфери повністю. Але ми зібрали все своїми силами і працюємо”.

Тренуються також снайпери. Чимало з них – члени спортивних стрілецьких клубів. Але є і такі, хто вперше взяв до рук зброю після повномасштабного російського вторгнення. Андрій з позивним Мольфар вчитися прийшов із власною рушницею. Раніше він її використовував у спорті. А нині відточує  стрільбу на далеких відстанях. 

“Я пройшов два рівні навчань, – розповідає військовий. – Перший – початковий, який давав ази здійснення пострілу. Тут більш професійний рівень, який дозволяє стріляти на більш далекі дистанції, знання балістики, умов стрільби та вітру. Нам дали основи, техніку виконання, а ми вже вдосконалюємося самостійно”. 

Разом з чоловіками займаються також жінки. Ірина до добровольчих формувань приєдналася ще торік у березні. У цивільному житті жінка бухгалтер, але коли є можливість постійно виїжджає на навчання з побратимами.

“Я навчилася тримати автомат. Він дуже важкий, чотири з половиною кілограми, – зізнається Ірина. – Спочатку я не могла тримати його навіть п’ять хвилин. А зараз я тренуюся, можу кілька годин на заняттях провести з автоматом. Також дуже корисна була домедична підготовка. Ми вчилися накладати турнікети, оклюзійні пов’язки”.

Добровольці також опановують дрони. Аеророзвідка позицій противника – ще одне завдання, яке стоїть перед операторами дронів. Досвідчені інструктори з бойовим досвідом демонструють підопічним не лише як керувати дроном та виявляти ворога, а й правила маскування. 

“Є різні у нас локації, на яких по різному можна працювати та різні речі виконувати, – каже інструктор з БПЛА Юрій з позивним Газон. – Відповідно є десь дуже гостро і складно, а десь простіше. Це дозволяє нам об’єктивно оцінювати ситуацію на полі бою. В першу чергу страхуємо своє життя, за рахунок цієї техніки. За нею все таки майбутнє. 

Добровольці тренуються вдень та вночі за будь-якої погоди. Бо знають, що лише наполегливі тренування та уважність до дрібниць допоможе перемогти ворога. 

Scroll to Top
Scroll to Top